czwartek, 20 maja 2010

ANKIETA

Cytuję (mam nadzieję że autorka nie ma nic przeciwko):

"Jestem studentką V roku pedagogiki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Obecnie piszę pracę magisterską na temat rzeczywistości wirtualnej, której istotną częścią są blogi. Badam autorów i czytelników blogów o bardzo szeroko pojętej tematyce autodestruktywnej- bardzo szeroko- bo w tak pojmowanej, mieści się tzw. udoskonalanie ciała, a w nim m. in. jego tatuowanie i kolczykowanie.
(...)
Bardzo chciałam poprosić o wypełnienie ankiety Twoich czytelników (...)
Chciałabym Cię jednocześnie zapewnić, że wyniki są w pełni anonimowe, przedstawione będą jedynie w pracy i nie zostaną opublikowane.
(...)
Zapraszam do udziału w badaniach i już dziękuję za poświęcony czas."


KLIKNIJ ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ W BADANIUCytuję tego maila, żeby pokazac ze wciaz niestety podreczniki pisane 20 lat temu mieszaja w glowach studentom, a wykladowcy uniwersyteccy z checia utrwalaja w studenckich glowach negatywne konotacje tatuazu czy bodmodu.

Szkoda ze autokreacja, moznosc decydowania o tym jak chce sie wygladac i realizacja pomyslu na siebie, przy jednoczesnym zachowaniu zasad higieny pozwalajacych uniknac powiklan, uposledzenia funkcji czy wreszcie pogorszenia jakosci bytu mylona jest z dzialaniami ktore maja co prawda na celu realizacje pewnego pomyslu na siebie, ale jednoczesnie zaburzaja równowagę organizmu, sa niebezpieczne dla zdrowia, moga grozic smiercia i jednoznacznie kojarza sie z destrukcja, nie majac nic wspolnego z konstrukcja.

Blog ten powstal miedzy innymi dlatego, ze na przekor przestarzalym podrecznikom i zwolennikom jedynie poprawnego wygladu, tatuaz czy piercing sa na najlepszej drodze by stac sie rownie normalnymi srodkami upiekszania swojego ciala jak malowanie rzes, farbowanie wlosow czy solarium, co widac nie tylko w ksiazkach, filmach czy galeriach, ale tez w reklamach czy na figurkach z Kinder niespodzianek;)

Jeśli ktos ma ochote podyskutowac z autorka na temat tej ankiety, prosze o kontakt mailowy, mysle ze bedzie wdzieczna za wasze zdanie.


Wybaczcie off, na rozluznienie wrzuce zaraz cos przyjemnego;)