sobota, 16 marca 2013

Shannon Larratt


Shannon Larratt stworzył BodyModyficationE-zine w 1994 roku. I przez prawie dwadzieścia lat z małą przerwą, rozpalał w ludziach chęć by zmieniać swoje ciało, pokazując, że eksperymenty z własnym ciałem nie muszą być kojarzone z tanim bdsm czy wydumanym artyzmem, a mogą stanowić ciekawą, radosną i choć zazwyczaj bolesną to jednak bezpieczną podróż wgłąb (sic!) nas samych.
Chyba każdy kto choć przez chwilę miał styczność z bodmodem trafił kiedyś na BME. Ja jeszcze w czasach gdy nie podejrzewałam, że będę miała jakiś tatuaż. Niektórych wizyta ograniczała się do przejrzenia zdjęć, dla mnie te kilka lat stało się okazją do eksploracji (zazwyczaj wizualnej) najróżniejszych rejonów modyfikacji ciała i dało możliwość poznania ludzi, którzy ze swoimi pragnieniami i relacjami z eksperymentów mogli przyjść tylko tam.
Po wielu latach pomocy innym w kształtowaniu własnych ciał Shannon Larratt popełnił samobójstwo 15 marca 2013 roku, zmęczony wieloletnią walką z miopatią nitkowatą, chorobą genetyczną powodującą zanik mięśni.

Ostatni post Shannona znajdziecie TU