środa, 19 października 2011

624.PL:
"Ludzie czasem pytają mnie czy żałuję tatuaży, odpowiadam, że oczywiście, że żałuję... wolałabym już mieć blizny. Ale to prawie to samo, pamiątki z przeszłości, no i nie ma nic fajnego w cięciu się.
Mam 3 tatuaże, różę na pośladku, skorpiona na plecach i kotwicę na ramieniu. Same znane motywy, nic z czego mogłabym byćdumna.
To nie tak, że jako dorosła osoba stałam się nagle poukładana. Po prostu nie chcę obrazków na moim i tak już zniszczonym ciele.
Ludzie tatuują się z różnych przyczyn. Moje powody nie były jakieś szczególne, nie byłam nawet pijana, miałam 17, 18 i 19 lat, byłam zbyt młoda i zbyt głupia by zastanawiać się co będzie gdy będę miała lat 40. I byłam pewnie zbyt próżna, by o tym myśleć. Teraz nie potrzebuję szukać nowych wrażeń, nie potrzebuję być inna. A już na pewno nie chcę kolejnych obcych ludzi pokazujących mi z tą cholerną radością swoje wstrętnie wytatuowane ciała i mówiących - patrz, mamy coś wspólnego - kotwicę!"

"Tatuaż" (2001) praca artystki Tracey Emin.
Tracey Emin w Saatchi


ENG:
People sometimes ask me if I regret my tattoos, the answer is of course I do…these days I'd rather have scars. But then that's what they are scars, rememories of the past, theres's nothing cool about cutting yourself up.
I have 3 tattoos, a rose on my backside, a scorpion on the top of my back, an an anchor on my arm. They're all universal symbols, but I'm not sure if that's good enough.
It's not like I've become conservative in midage. It's just that I' dont want pictures on my body - my body is smashed up enough.
People have tattoos for all different reasons . My reasons at the time were not good enough - I wasn't drunk, I was 17-18 - and 19, too ypung and too stupid - to think beyond 40. And too vain - to consider old age - put it this way I don't need an edge - I have no desire to appear different. And the last fucking thing I want is some strangers showing some pictures they have stampped on their body with the gleeful expression - look what we have in common - an anchor!"

"Tattoo" (2001) by Tracey Emin
Tracey Emin at Saatchi